Stravování

Hledáme cestu, jak zajistit dětem zdravé stravování a zároveň najít shodu mezi různými návyky a chuťovými požadavky dětí a finančními možnostmi rodičů.

K březnu 2023 máme ve škole 16 prezenčních žáků, kteří se neshodnou na jídle ať už z důvodů preference bezlepkové, vegetariánské či bezlaktózové stravy. Po několika pokusech vozit jídlo z jídelny, poté vaření několika rodičů pro ostatní děti jsme se dohodli, že si děti nosí do školy stravu v krabičkách či termoskách samy.  Jídlo jí v naší školní jídelně.

Jakmile bude mít škola více dětí na prezenčním studiu a bude stabilní zájem o obědy v počtu alespoň 20 objednávek denně a nastane shoda ve výběru, má ekonomický smysl vozit jídlo z jídelny nebo spolupracovat se subjektem, který uspokojí potřeby školy a jídlo se bude vyrábět z čerstvých surovin od místních pěstitelů, kterých je u nás na Hané dostatek.

Bohužel dnešní požadavky státu a školského systému  na stravování neodpovídají reálným potřebám rodin a dětí. Systém nereflektuje alergie, vegetariánství, veganství, atd.

Nám velmi záleží na tom, co jíme a co nabízíme dětem. A není pro školu jednoduché skloubit různé potřeby a zároveň se vejít do nařízených opatření státu například ve formě spotřebního koše

Naším přáním a cílem je spolupráce se spřízněnou duší, která připraví zdravé a chutné jídlo, které budou rodiče schopní zaplatit a pokrýt náklady na mzdu takového pracovníka,  na suroviny a dovoz jídla do školy a vše bude v souladu s požadavky Krajské hygienické stanice a Ministerstvem školství.