Adrenalin a změny, změny a změny při zakládání školy

Po několika napínavých měsících hledání budovy, která by z pohledu hygieny a stavebního úřadu byla vhodná, se to napopáté povedlo. (měli jsme vytipované 4 budovy, ale u všech 4 se z různých důvodů nepodařilo budovu využít pro školu).

V průběhu této cesty odstoupil ze školy zakládající člen Zdeněk Kratochvíl. Zůstaly jsme tak 2 ženy, 2 kamarádky, Petra a Lucie. Netušily jsme zda bez Zdenkových zkušeností se založením školy dokážeme naši školu otevřít. Měly jsme jen velkou touhu a přání, aby se to povedlo. Po Zdenkově odchodu jsme školu z původního názvu Talent přejmenovali na Základní školu Pippi Punčochaté, protože Pippino poselství s námi ladí a souzníme s ním.

Ještě v měsíci červnu jsme neměly žádnou vhodnou budovu a už jsme přestávaly věřit, že se povede školu otevřít. A v tomto okamžiku prázdna se v blízké vesnici objevila budova zkolaudovaná jako škola. Velmi jsme váhaly, zda se znovu pustíme do jednání s dotčenými úřady a roztočíme kolečko papírování a telefonátů znovu. Měly jsme obavu, zda dokážeme dodat dokumenty a stihnout vše potřebné do termínů, které stanovuje Krajský úřad a Ministerstvo školství.

Pomohl nám telefonát a mnoho rad od Matěje Frgalu z Erazimu. Matěj nám dodal velkou dávku energie. A díky mu za to. Bez tohoto nakopnutí bychom školu zřejmě neotevřely.

Vše okolo školy proběhlo a probíhá na poslední chvíli. Úředníci se nám naštěstí snažili pomoci a potřebné dokumenty vydali včas.

Máme volná místa pro domškoláky

Kapacita školy je nakonec ze strany MŠMT stanovena na 80 žáků . Číslo 8 máme velmi rády, je to číslo nekonečné hojnosti. A proto s Vámi dnes 18.8. 2022  sdílíme radost, že se dobrá věc povedla a máme volná místa pro domškoláky, kteří hledají školu postavenou na principech sebeřízeného vzdělávání.