Lidé Lesního klubu a školky

Lidé kolem nově vznikající lesní školky

Lesní mateřská školka Pippi Punčochaté nyní vzniká.

Máme radost, že se do projektu spolu s námi zapojily 2 úžasné ženy Tereza a Kateřina, které Vám na dalších řádcích představujeme. Vy a Vaše děti se s nimi můžete setkávat ve školním roce 2024/25 na společných toulkách přírodou nebo v připraveném zázemí pro Lesní mateřskou školku a klub na Běleckém mlýně.

Bude to krásně strávený čas, ze kterého můžete Vy i Vaše děti čerpat po celý další život.

terka_sehnalova

Bc. Tereza Sehnalová


„Kamkoli jdu, kohokoli potkám,
spatřím v jeho očích sám sebe,
protože jsem, díky lásce, součástí všeho.“ (Miguel Ruiz)

Na střední škole jsem se potkala se salesiánskou pedagogickou Jana Bosca, která předurčila moje pro-fesní zaměření. Přes pořádání dětských táborů, kurzů a zážitkových akcí jsem se dostala ke studiu sociální pedagogiky.

Při studiu jsem prošla kurzem Etické výchovy. Při praxi v mateřské škole jsem se zamilovala do předškolní pedagogiky a působila jsem v mateřských školách v Myslejovicích, v Praze a Prostějově a postupně jsem si doplnila vzdělání v oboru předškolní pedagog. Působila jsem také jako pedagog volného času a tvůrce kurzů osobnostního rozvoje. Během mé praxe mě ovlivnila peda-gogika Marie Montessori, do níž jsem hlouběji pronikla v ročním kurzu společnosti Montessori ČR v Praze.

Mateřství mě přivedlo ke svobodnému a sebeřízenému vzdělávání a dalo nový rozměr lásce k přírodě a všemu živému. Ráda zpívám, chodím pěšky, vařím podle makrobiotických zásad a žasnu nad rozmanitostí Života, který mě má stále co učit.

Bc. Kateřina Prokopová


„Dítě v úctě přijmout,
v lásce vychovat,
ve svobodě propustit.“

Předškolní pedagožka vystudovaná v oboru učitelství pro mateřské školy v Olomouci na Palackého Univerzitě s dvanáctiletou praxí ve státních a alternativních mateřských školách v ČR a DE se zaměřením na waldorfskou pedagogiku, Začít spolu, Zdravá MŠ. Absolventka v oboru umělecké pěvecké terapie – zkoumání a praxe léčebných účinků zpěvu na lidské zdraví.

Ráda bych doprovázela děti na čerstvém vzduchu v přírodě a prožívala s nimi rytmy roku a svátků za zpěvu písní, kruhových her, hry na nástroje či vyprávění pohádek vycházejících z principů waldorfské pedagogiky. Vnímám, že pobyt v přírodě nás vede k úctě a moudrosti. Můžeme se v ní mnohé naučit třeba i jen tím, že budeme mít oči k vidění a uši k slyšení, jak napsal spisovatel Jan Čarek, a skrze smysly otevírat nové možnosti k pozorování, učení a bytí v přírodě s nejbližšími kamarády a průvodci.

35 : 45 Hochformat

Do projektu lesního klubu a školky se můžete zapojit i Vy:

Postupně vzniknou nové pracovní příležitosti v podobě průvodcování dětí i koordinátora.

Možná je mezi Vámi osoba, lidé, kteří jsou aktivní, komunikativní, organizačně schopní, s tvůrčím myšlením a umí dotahovat a rádi by se na takovém projektu podíleli.

Vzniká příležitost pro více lidí v těchto podobách:
1) Pro někoho, koho by bavilo zkusit tvořit a koordinovat komunitu rodičů a dětí, která je základ, aby se školka vůbec otevřela.
2) Dále pro několik lidí, kteří jsou rádi s dětmi a umí s nimi jednat s respektem, ale zároveň je i vést svým příkladem.
3) Pro koordinátora těchto aktivit, kdo je schopen jednání s úřady a další činnosti, které se kolem školky vyvrbí.

Pokud v některé z těchto činností cítíte, že byste se chtěli a uměli angažovat, máte zkušenosti, nadšení, ozvěte se nám na email lesniskolka@pippipuncochata.cz s pár řádky o vás. 

Propojíme Vás s námi a se ženami Terezou Sehnalovou a Katkou Prokopovou.