Důvěra v Digiděti – beseda Janem Kršňákem 11.10.

Termín konání akce

11.10.2023 od 16:00 do přibližně 18:30

Místo konání akce

Svobodná demokratická škola Pippi Punčochaté, Dobromilice 119

Speciální hosté

Jan Kršňák - autor knihy Digiděti

Vstupné

180 Kč + dobrovolný příspěvek

Živá beseda Janem Kršňákem, autorem knihy Digiděti

Inspirujme děti k VĚDOMÉ PRÁCI S TECHNOLOGIEMI.

Děti jsou zvány

Na besedu zveme i Vaše děti.

Děti se mohou besedy účastnit v případě, že nebudou rušit ostatní nebo se mohou zabavit na školním dvorku či ve vedlejší místnosti podle aktuálního počasí. Dětem bude k dispozici dospělá osoba. Pokud Vaše dítě není z naší školy a víte, že se necítí bezpečně samotné v cizím prostředí, prosím vezměte to v potaz a zajistěte mu k dispozici dospěláka (doprovod ), se kterým bude Vaše dítě ok, ať se v klidu můžete účastnit besedy a nejste rušeni.

Srdečně vás zveme

Beseda na téma Důvěra v digiděti proběhne 11.10.2023 ve čtvrtek ve Svobodné základní škole Pippi Punčochatá v budově školy Dobromilice 119, v čase 16:00 – 18:30. Besedou bude provázet Jan Kršňák, autor knihy Digiděti. Věnuje se intuitivní pedagogice a alternativnímu vzdělávání. Podílel se na knihách Jak se učí živě?, Kdyby lidi byli stromy a napsal příručku pro digitální časy Hra s jednoduchostí života. Je autorem fresek na říčanském nádraží. Šel pěšky a bez telefonu z Prahy do Beskyd.

K besedě Důvěra v digiděti

Technologie – ano, ne, kdy, jak často, omezovat, neomezovat… Technologie jsou velkou výzvou zejména pro nás, rodiče. Většina z nás je potřebujeme k práci, umí nám usnadnit život, ale zároveň nás připoutávají.

Besedu Digiděti jsme se rozhodli uspořádat, protože cítíme mezi rodiči nejistotu, jak přistupovat k dětem v době technologické.

Jak nejednat ze strachu, ale být pro děti inspirací a ukázat, co znamená VĚDOMÉ POUŽÍVÁNÍ TECHNOLOGIÍ.

Beseda v konkrétních bodech:

Jaký vliv má zacházení s technologiemi na zdravý vývoj dětí?
Jsou pro děti obrazovky vhodné a od kolika let?
A jak to vnímají samotné děti?
Co se v nich odehrává?
Jak děti připravit na stále digitálnější svět?

Kolik hodin týdně by měly trávit s obrazovkou? Jak vysvětlit dětem, že už je čas počítač vypnout? Jak závislost na technologiích mění naši společnost i nás samotné? Proč jsou děti již odmalička přitahovány technologiemi? Co lze udělat, aby tváří v tvář obrazovkám nepřišly o lidský pohled na svět? Jak se mohou rodiče vyrovnat s permanentním používáním technologií během puberty? Neztratí se děti v rozmanitých sítích, o jejichž zákoutích a nebezpečích my sami máme jen nejasná tušení? Jak zdravě a bezpečně žít v digitálním světě. Jak pozorovat vlastní děti hrající si v kyberprostoru s klidem a důvěrou.O tom, že děti to zvládnou, když to zvládneme my.

Řekneme si, jak na to…

Součástí besedy je prostor pro dotazy, beseda je interaktivní. Ptejte se!
Doba trvání besedy bude od cca 16:00 – 18:30 dle dotazů.

Organizátor a kontakt
Petra Borovská a Lucie Černíčková Lipovská (za Svobodnou ZŠ Pippi Punčochatá).

Dotazy a připomínky k akci pište na petra@pippipuncochata.cz nebo na telefon 721 453 827 nebo do diskuze události na Facebooku – odkaz na událost doplníme .

Rezervujte si prosím místo přes rezervační formulář na této stránce níže.. Místa jsou kapacitně omezena.

Těšíme se na Vás!

Poslechněte si praktické poznatky Jana Kršňáka

Webová stránka Jana Kršňáka – digideti.cz

Rezervujte si místo


Kde nás najdete

Kde zaparkovat

Parkovat je možné u Obecního úřadu (mezi budovou školy, OU a Muzeem ) na Komenského ulici , Dobromilice a v přilehlých ulicích, odkud se ke škole dostanete během pár minut chůze.

Souřadnice na parkoviště u Obecního úřadu – https://goo.gl/maps/7be5PfgBw3133pyZ6  – zatravněná plocha mezi domy.