Co přibalit dítku aneb seznam věcí do školy

Ahoj rodiče,

chceme dětem umožnit mnoho volnosti a buďte si jistí, že dojde k „nehodám“ typu polité tričko, mokré ponožky, promočené boty, trenky, rukavice a spol….

Proto své děti vybavte do školy ideálně takto:

 1. Náhradní oblečení pro případ polití, zablácení atd. ve smyslu trička, legín, tepláčků či jiných kalhot, mikinu, ponožky a kalhotky či trenýrky
 2. Teplejší a teplé oblečení, rukavice, čepice, nákrčníky, šály, kulichy 🙂 pro rozmanité podzimní, zimní a jarní počasí pro pobyt školní zahradě a pro pobyt na hřišti
 3. Pláštěnka
 4. Náhradní boty pro případ, že by jedny promokly
 5. Gumáky
 6. Přezůvky do školy, mohou chodit i bosky, dle libosti
 7. Boty na zahradu – zkušenost je, že „lítají“ ven a dovnitř, nemají čas na dlouhé obouvání :), takže ideální by byly nazouváky typu Crocs, nekloužou a mají pevný pásek na patu. Podobný typ nazouváků prodával i Lidl.
 8. Oblíbený hrnek, sklenici na pití
 9. Psací potřeby, nůžky, lepidlo, (ideálně v pouzdře) skicák s tvrdými listy A4
 10. 2 menší ručníky na ruce s poutkem
 11. Dále dle chuti a libosti dítěte: polštářek na odpočinek, vlastní pracovní sešity/učebnice (není nutné ), oblíbenou hračku, hru…

Chápeme, že vám tak vznikají náklady na další vybavení , které má dítě mimo domov. Body 4 a 7 nejsou urgentně nutné, ale zkušenosti s promočenými a studivými botami a prochladlými nožičkami máme dost. A je naším přáním, aby se ve škole dítě cítilo jako doma a mohlo si užívat na maximum zdejší prostředí.

Náhradní měkkýše (měkké oblečení) jim dejte do tašky, budou to mít  uložené v šatně. Prosíme, sbalte tyto věci nejlépe společně s dítětem, aby mělo přehled, co že to v té tašce vlastně má.

Co půjde, to dítěti podepište.

Doplňující info
S dětmi plánujeme být často venku, na školním dvorku, blízkém hřišti a chodit 1 – 2 krát týdně na výlety. Doporučujeme pořídit ergonomický batůžek, aby vaše dítě nebolely na delší cestě za poznáním záda a mělo si kam dát svačinu, pláštěnku, mikinu a třeba poklady z výletu.

U vlastních dětí se osvědčila značka Boll:

https://outdoorkids.cz/detsky-batoh-boll-roo-12  nebo přímo rostoucí školní batoh pro větší děti https://www.boll.cz/kids-junior/skolni-batohy-c-25 .

Boll je fajn značka, dělají kvalitní batůžky s ohledem na pohodlí. Z naší strany jde jen o doporučení, rádi doporučujeme kvalitní věci.  😊