Adaptační týdny u Pippi v březnu a dubnu

Děti a rodiče,

Vám, kteří máte svobodné duše a víte, že sebeřízené vzdělání je i Vaše cesta, nabízíme adaptační týden u Pippi Punčochaté.

Před přihláškou na Adaptační týden, nejprve vyplňte Dotazník – předběžnou přihlášku na tomto odkaze: Přihláška. Bez jejího vyplnění Vás na adaptační týden nepozveme.

Zápisy do 1. ročníku školního roku 2024/2025 nepořádáme. Děti do školy přijímáme formou přestupu z jiné školy. Je nutné, abyste se seznámili se vzdělávací koncepcí školy, kterou najdete ve Školním vzdělávacím programu ŠVP na této stránce – Dokumenty ke stažení.

Co znamená adaptační týden a proč probíhá?

Vaše dítě může týden (5 dnů) docházet do Pippi a zažít, jak to u nás funguje. Poznat a osahat si prostředí školy, navázat nové kamarádství, zažít principy svobodné školy v praxi.

Vám, rodičům, dospělákům, nabízíme 1-2 dny, které můžete strávit ve škole s Vaším dítětem a zjistit, zda je pro Vaši rodinu prostředí svobodné školy opravdu to pravé.

A my za školu potřebujeme zjistit, zda dítě do stávajícího kolektivu zapadne a bude se cítit dobře ve svobodném prostředí a bude ochotné v rámci tohoto prostředí respektovat již vytvořené hranice. Dobré vztahy ve škole jsou pro nás priorita.

Jak probíhá školní den u Pippi?

  • 8:30 – 9:00 příchod do školy
  • 9:15 – 9:45 ranní kruh (nepovinný, ale děti v rámci adaptačního týdne se jej účastní – stačí pasivně)
  • poté probíhají různé bloky výuky a lekce, tedy program, který je řízený průvodcem či si jej řídí samy děti, děti mají svobodu volby, zda se programu účastní či nikoliv a budou se například věnovat své činnosti (za předpokladu, že neomezují ostatní)
  • 11:45 – 12:15 oběd
  • další průvodcem či dětmi řízený program
  • družina

Termíny:

  • 4.3. – 8.3. 2024 (termín je již plně obsazen)
  • 8.4.- 12.4. 2024 (termín je již plně obsazen)
  • 22.4. – 26.4.2024

Kolik přijímáme nových dětí pro školní rok 2024/2025?

8 dětí na denní docházku, 5 dní v týdnu, školné 3800 Kč/měsíčně

Kdo rozhoduje o přijetí?

Zakladatelé, průvodci a děti rozhodují, zda přijmeme nové děti. Děti přijímáme formou přestupu z jiné školy.

Jak se na adaptační pobyt přihlásit?

Vyplňte formulář pod tímto textem. Po jeho vyplnění odešlete. Ozveme se Vám do 5 pracovních dní.


Těšíme se Vás.

Děkujeme